Dijital Baskı

Dijital olarak çekilmiş bir fotoğrafın yada taranmış bir resmin ya da tasarlanan grafiksel bir çalışmanın bilgisayar yardımı ile uygun programlarda metin, grafik, çizim hazırlandıktan sonra dijital baskı makinaları yardımıyla doğrudan baskı malzemeleri olan Vinil, Folyo, One Way Vision, Mesh, Canvas, Cast folyo üzerine basılması işidir.

Dış Mekan (Outdoor) Dijital Baskı
Açık hava reklamcılığında kullanılan; reklam,tanıtım amaçlı büyük yada küçük afişler,bilboard,araç üstü giydirmeler ,tabelalar gibi malzemelerin hazırlanmasında kullanılan baskı çeşididir. Kullanılan malzemenin kalitesi ve dijital baskı makinelerinde kullanılan boya kalitesine göre yoğun güneşte ve kötü hava koşullarında dayanıklılık gösterir, İçeriğinde bulunan solvent bazlı boyayla yıllarca baskının renk kalitesinin ve ömrünün uzun olması sağlanır.
En önemli özelliği Zorlu hava şartlarında dayanıklılık göstermesidir.
Binaların dış cephelerinde, bilboardlarda, üç boyutlu görsellerde,afişlerde,araçlarda,ışıklı, ışıksız, çatı ve yönlendirme reklamlarında , mağaza cam vitrinlerinde, A’dan Z’ye aklımıza gelebilecek Her Sektörde.
Vinil Baskı
Işıklı ve ışıksız olarak ikiye ayrılır.Işıklı vinil ; florasan tabanlı tabelalarda kullanılır.
Işıksız Vinil ; Afişlerde,Tabelalarda ve dışmekan bina cephelerinde kullanılır.
Folyo Baskı
Normal , Cast ve Şeffaf folyo olarak sıralaya biliriz.Normal folyolar tabelalarda ve cam vitrinlerde , cephelerde ve yönlendirmelerde kullanılır. Cast Folyolar girintisi ve çıkıntısı çok olan yerlerde ve özellikle araç kaplamalarında sıcak hava ile uygulanır, üzerine özel laminasyon atıldığında daha uzun ömürlü olur. Şeffaf folyoya Dijital Baskı ters baskı olarak yapılır içerden yapıştırılır Sticker larda kullanılır.
Mesh Vinil
Mesh Vinil delikli olması özelliği ile bina cephelerinde ve özellikle cephe tadilatlarında koruma görevi yerine getirirken üzerine yapılan dış mekan dijital baskı ile reklam amaçlıda kullanılabilen bir üründür. Vinilin delikli olma özelliği sayesinde hem rüzgara karsı dayanıklıdır hem de içerden bakıldığında dışarıyı görebiliriz.
One Way Vision Baskı
Hem reklam isteyen Hemde Görüntü kirliliği olmasını istemeyen yerler için ideal bir folyo çeşididir. Bu malzemede mesh vinil gibi delikli olma özelliğine sahiptir. bu özellik sayesinde siz değerli müşterilerimiz bu folyo sayesinde hem reklamınızı yapacaksınız hemde dışarıyı rahatca görebileceksiniz genelde yapışkanlı olma özelliğinden dolayı vitrin camlarına ve Camlı binaların Dış cephelerine uygulanır.
Dijital Baskılı Cast folyo
Diğer folyolara göre daha hassas bir folyodur.Uygulanacak alana daha hakimdir,sıcak hava ile uygulanır,esnekliğinden dolayı girinti ve çıkıntılara daha iyi mukavemet sağlar,söküm esnasında uygulanan yere zarar vermez.
Canvas Baskı
Bu malzemede Resimlerinize Yağlı boya tablo görüntüsü verebilirsiniz.
 İç Mekan (indoor) Dijital baskı
İçmekan dijital baskı adından da anlaşılacağı üzeri güneşten ve kötü hava koşullarına maruz kalmayacak yerlerde kullanılır. Kalite olarak Dış mekan Dijital Baskıya göre daha kalitelidir. Fotoğraf görüntüsünde baskılar elde edebilirsiniz. İç mekan Dijital baskı makineleri su bazlı oldukları için malzemelerinin üzerine laminasyon atılması gerekir atılmaz ise en ufak bir su damlasında akma yapabilir.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir